KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087622

nr 1408 7622

Birger Mörk

(1919-2010), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 60. Olja på pannå, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 52x63cm

Birger Mörk, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919 i Gävle, död 2010 .

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 juli 2021
kl 19:31:07

13/7 10:26:40 1      Vinnande bud
17/7 22:37:03 1      justering av budtak

Birger Mörk

Läs mer om Birger Mörk